Opäť je tu leto plné výletov s legendami. Legendárni hrdinovia vás zavedú na miesta plné zábavy, poznania a objavovania.

LEGENDARIUM je 4. ročník projektu Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska.

Cieľom projektu LEGENDARIUM je propagovať Prešovský kraj, a to zaujímavou formou blízkou rodinám s deťmi. 20 legendárnych hrdinov prezentuje 20 oblastí Prešovského kraja. Ich dobrodružstvá sú zachytené v príbehu lokality prostredníctvom komiksového žánru. Cestovanie a objavovanie tak nadobúda pre mladú generáciu cestovateľov zábavnú formu a motiváciu formou príbehov, nálepiek a komiksov. Deti sa vydávajú po stopách hrdinov, spoznávajú ich dobrodružné príbehy. Každý hrdina zavedie čitateľa do inej lokality, kde na vybraných miestach získava súťažné nálepky. Zároveň každý hrdina predstaví aj ďalšie tipy na výlety v okolí. Pozornosť cestovateľov upriamuje na zaujímavé túry, rozmanité atrakcie, kúpaliská, múzeá, jaskyne, hrady, vyhliadky, či športoviská…Ako bonus dostáva majiteľ komiksu po nazbieraní daného počtu nálepiek zľavy a má šancu zapojiť sa do súťaže o skvelé ceny. Každá nálepka má súťažný ústrižok, ktorý je zlosovateľný. Spolu môžete nazbierať až 40 nálepiek, čo znamená 40 lístkov s vlastným menom v záverečnom žrebovaní o super ceny (rodinné pobyty v hoteloch a penziónoch, wellness pobyty, tablety, vstupy do aquaparkov, atrakcií atď.).

Jedná sa dielo spolupráce rozmanitých zariadení, ktoré pôsobia v cestovnom ruchu. Zároveň dostali tieto zariadenia v komikse priestor na svoju propagáciu netradičnou formou.

Aj naše zariadenie, Informačné stredisko NP Poloniny v Novej Sedlici, je zapojené do projektu LEGENDARIUM. Za návštevu získate súťažnú nálepku legendy a krásny komiks. Komiks sa získava  na miestach s nálepkami pri vydávaní prvej nálepky zdarma.

Do nášho zariadenia vás pozýva legenda Medová Žofia z Polonín. Medová baba, či medová Žofia. Takto sladko bola nazývaná žena, vlastným menom Žofia Maťašovská, ktorá kedysi žila v oblasti Polonín, na lúke Medovej baby.

Tak neváhajte a cestujte, zbierajte nálepky a vyhrajte ceny pre celú rodinu!

Tešíme sa na vás v našom zariadení!!!

Otváracie hodiny Informačného strediska NP Poloniny v Novej Sedlici: pondelok – nedeľa: 6:00 – 14:00.

Všetky informácie: www.legendarium.info

LEGENDARIUM na Facebook-u

LEGENDARIUM na Instagrame

admin

Vizuálne pútavý komiks s príbehmi 20 legendárnych hrdinov Prešovského kraja, kde nájdete tipy na skvelé výlety.

Za návštevu nášho Informačného strediska NP Poloniny v Novej Sedlici získate súťažnú nálepku legendy Žofia a zdarma krásny komiks.