Horská chata Grófske chyžky (Leopoldina poľovnícka chata)

Ubytovacie zariadenie sa nachádza v prírodnom prostredí, približne 6 km od obce Nová Sedlica, v k. ú. Zboj. Na vjazd autom na prístupovú cestu vedúcu k horskej chate je potrebné povolenie, ktoré pre ubytovaných návštevníkov vydáva Správa NP Poloniny. Súčasťou príjemného areálu zariadenia je letná terasa s posedením pre 10 osôb, vonkajšie otvorené ohnisko s posedením, parkovacia plocha pre 5 áut.

Objekt je dvojpodlažný. Na prízemí sa nachádza vstupná predsieň, kompletne vybavená kuchynská linka, plynová rúra, sporák na palivové drevo, rýchlovarná kanvica, jedálenský stôl s dvoma stoličkami, špajza. K dispozícii návštevníkom je spoločenská priestranná miestnosť s krbom na palivové drevo. Prízemie je vybavené samostatným WC s umývadlom, kúpeľňou s dvoma sprchovými kútmi, skladovými priestormi. K dispozícii sú dve 3-posteľové izby vybavené šatníkovou skriňou (poschodová posteľ a váľanda).

Druhé podlažie je prístupné schodiskom s malou vstupnou chodbou. Nachádza sa tam 5 izieb so šatníkovými skriňami: jedna 2-lôžková izba (manželská posteľ), jedna 2-lôžková izba s balkónom (manželská posteľ), dve 2-lôžkové izby a 1 apartmán s manželskou posteľou, gaučovým sedením a balkónom. Súčasťou je kúpeľňa s vaňou a s WC.

Celková kapacita objektu je 16 stálych lôžok.

Kuchyňa a zariadenia na osobnú hygienu (WC a kúpeľne) sú spoločné.  Voda v objekte je zabezpečená zo studne (samospádom). Kanalizácia je zvedená do žumpy. Elektrina je vyrábaná agregátom za poplatok. Na účely vykurovania je zriadená samostatná samoobslužná kotolňa na palivové drevo.

Ubytovacie zariadenie situované do tichého prírodného prostredia je vhodné pre individuálne návštevy, pobyty pre rodiny s deťmi i firemné posedenia či teambuildingy.

Horská chata sa nachádza na atraktívnej cyklotrase i turistickej trase vedúcej z obce Nová Sedlica cez najstaršiu prírodnú rezerváciu – prales Riaba skala (Jarabá skala) na hlavný karpatský hrebeň s nádhernými panoramatickými výhľadmi nad ojedinelým skalným zosuvom. Trasa prechádza známou lokalitou Medová baba s oddychovo-náučnými prvkami. V blízkosti horskej chaty sa nachádza rybník Na mlákach, ktorý je oázou pokoja a harmónie. Len neďaleko odtiaľ pozornosť púta veľký balvan s vytesanými veršami p. Sičáka – rodáka z neďalekého Zboja.

Pracovník zodpovedný za zariadenie: Juraj Korkobec – mobil: 0910 575 826

 

Tešíme sa na Vašu návštevu

a počas pobytu v Poloninách prajeme krásne a pohodové chvíle!

Interiér

Exteriér