Potulky Poloninami – akcia pre verejnosť

Dnes je ešte za oknom sivo a daždivo. Ale prognózy hovoria, že víkend bude príjemný a farebný. My tomu veríme a tešíme sa, že tentokrát budú spoločné Potulky Poloninami úspešne zrealizované.
Čo nás čaká? Prešliapeme nový turistický chodník z Príslopa na magickú horu Gazdoráň s úžasnými výhľadmi . Spoločne tak ukončíme tohtoročnú turistickú sezónu. Vo sviatočný deň spojíme príjemné s užitočným – vyzbierame odpad na rieke Ublianka medzi dedinami Kalná Roztoka a Klenová. Prispejeme k skrášleniu našej krajiny zapojením sa do iniciatívy Ministerstva životného prostredia „Čisté Slovensko“.
Kedy, kde a ako:
Stretneme sa v nedeľu 9. októbra na parkovisku pred Daňovým úradom v Snine. Odchod autobusu je o 8.00 hod. Počet miest je obmedzený, preto prosíme, aby ste nám svoj záujem oznámili (mobilom na čísle 0907 320059 alebo prostredníctvom správy na náš fb: Správa Národného parku Poloniny) . Odvezieme sa do Príslopa, odkiaľ pôjdeme pešo nenáročným turistickým chodníkom na Gazdoráň. Cestou vyzbierame pohodené odpadky, pretože nevychovaných návštevníkov prírody je stále priveľa. Do obce Kalná Roztoka sa presunieme autobusom, s predpokladaným príchodom o 11.00 hod. Rozdelení na skupiny vyzbierame odpad popri rieke Ublianka, ktorá je súčasťou územia európskeho významu. Určite aj vás prekvapí, ako veľa ho tam je. Odmeníme sa spoločným posedením pri guláši. A verím, že aj dobrým pocitom z príjemne stráveného dňa . S deťmi si zasúťažíme. Predpokladaný návrat do Sniny je do 15.30 hod. Tešíme sa aj na tých účastníkov, ktorí sa k nám rozhodnú pridať až v Kalnej Roztoke (cca o 11.00 hod.), aby pomohli Ublianke skrásnieť .
Príďte, tešíme sa na Vás .