Výzva „Pomôžme svetu skrásnieť“

Fľaše. Plastové. Sklenené. Tašky. Igelitové. Konzervy. Hrdzavé. Vedrá. Nepotrebné. Plechovky. Od hocičoho… Rozhádzané. Zanechané. Odfúknuté. Zabudnuté. Pohoršujúce. Zahanbujúce. Prekvapujúce. Znepríjemňujúce. Viem, pohľad všetkým dobre známy. Aké neskutočne ťažké je vychovávať a meniť myslenie ľudí….

Ale prosím, nevzdávajme to. Zvlášť v tomto období, keď sa zatvorili brány škôl, obchodov, úradov….a my všetci sme sa na chvíľu stíšili. A častejšie obúvame túlavé topánky, aby sme vyvetrali myšlienky, nabili baterky a s úžasom malej Alenky vo veľkej krajine divov pozorovali ako príroda „zjarnieva“.

Je to naša hostiteľka/kamarátka/súputníčka/darkyňa/liečiteľka/nabíjačka/múza/učiteľka/milenka/umelkyňa… je to naša Matka. Preto si vezmime na potulky obľúbenými lokalitami vo svojom okolí vrece, rukavice a vyzbierajme odpadky, ktoré nám budú „stáť v ceste“. Každý z nás aspoň jedno vrece. Len tak. Pre radosť z dobrého skutku. Z lásky k prírode. Z úcty k zemi. K spolupatričnosti ku krajine, v ktorej žijeme. Ja už jedno vrece vyzbierané mám. Kto bude ďalší? Pošlite fotografiu na náš správovský Facebook s uvedením lokality – inšpirujme ďalších dobrovoľníkov a zastavme ľahkovážnych a necitlivých spoluobyvateľov v ich nedôstojnom správaní. A spolu pomôžme svetu skrásnieť!


P.S.: „Nikto nerobí väčšiu chybu ako ten, kto nerobí nič v presvedčení, že to málo, čo urobiť môže, je bezvýznamné.“(Edmund Burke)

ib